Prague Visitor Guide

Co kdybyste jako turisté měli k dispozici zábavného průvodce, který vám ukáže všechny krásy daného města a zavede vás do míst, o nichž ví jenom zdejší? Mobilní aplikace Prague Visitor Guide takhle poslouží. Ba co víc, možná je  zábavnější – obsahuje totiž dobrodružnou hru. Nechybí v ní ani špetka zdravého soutěžení, výsledky totiž porovnává s ostatními návštěvníky a krajany. 

Digitální vademekum pro turisty i místní 

Město Praha chtělo vytvořit průvodce, který bude fungovat i offline a přitom bude plně nastavitelný přes webovou administraci. Své uživatele měl bavit, takže v zadání padly požadavky na prvky gamifikace. Koncept byl daný a na nás bylo vše analyzovat, navrhnout a vytvořit kvalitní řešení. 

Od konceptu ke zveřejnění v rekordním čase

Praha přišla s konceptem mobilní aplikace obsahujícím seznam funkcí, které měly být uživateli k dispozici. Na celý projekt byl stanovený čas čtyři měsíce. Před začátkem vývoje proběhla detailní analýza a vytvoření wireframů a systémové architektury. Navrhli jsme mapu s navigací, procházení tras, vytváření vlastních informačních stránek a herní prvky, které známe z vývoje mobilních her. To všechno při zachování funkčnosti aplikace bez připojení k internetu.

Když byl jasný návrh a připravená grafická podoba, pustili jsme se do vývoje webové administrace a nativní mobilní aplikace pro Android a iOS. Výsledný systém jsme dodali klientovi ve stanoveném termínu i přes několik změnových požadavků, které jsme obdrželi během fáze vývoje.

4,5/5
průměrné hodnocení aplikace

4 měsíce 
od vize k hotovému produktu 

Porozhlížíte se po dodavateli nevšedních a hravých digitálních řešení? Dejme společnou řeč, určite umíme pomoci!