Rock for People

Když se řekne hudební festival, který se vám vybaví? Každý má jiné hudební preference, hodně Čechů ale jako první napadne Rock for People – je totiž jedním z největších. Jeho návštěvníci mají v kapsách a kabelkách aplikaci od Dactylu. Tedy dokud se jim mobil nevybije, nebo ho neztratí… 

Aplikace pro festivalovou pohodu

Papíroví průvodci budou mít vždy něco do sebe, nemusí ovšem být vždy aktuální. Mobilní aplikace Rock For People toho umí hodně. Představuje nejjednodušší způsob, jak neztratit během festivalu přehled o programu, nezmeškat žádného z oblíbených interpretů, dostávat včas všechna důležitá upozornění a ještě mít přehled o tom, kde se dobře najíst

Funkční eventové řešení – úloha pro profesionály 

První verze mobilní aplikace Rock For People (jednu pro iOS, druhou pro Android) vyvinuli dobrovolníci z řad návštěvníků festivalu. Aplikace ale trpěly vysokou chybovostí, neměly ucelený grafický design a o spolehlivé podpoře nemohla být ani řeč. Během let Rock For People zjistil, že potřebuje spolehlivého, zkušeného a dlouhodobého partnera, který si vezme mobilní aplikace na starost. Tak, aby všechno fungovalo a návštěvníky těšilo. 

5000
aktivních uživatelů každý ročník, než přišel COVID

30 %
z nich si ji nechalo nainstalovanou po skončení festivalu 

Krok po kroku k nejlepší festivalové appce na trhu 

V rámci prvních ročníků spolupráce jsme prováděli pouze drobné úpravy a poskytovali podporu, abychom udrželi aplikace funkční. Protože byl ale tenhle stav dlouhodobě neudržitelný, obě aplikace jsme pro ročník 2018 kompletně přepsali. Začali jsme poctivou analýzou a návrhem redesignu podle posledních trendů. 

Základem je čistý a dobře udržovaný kód

Dalším krokem bylo zahození původního kódu a kompletní naprogramování aplikací odznovu. Nezapomněli jsme ani na testování před jejich vydáním. Výsledkem jsou vylazené festivalové aplikace, které dále rozvíjíme. Časem přibyly funkce jako seznam stánků s jídlem nebo přehled dalších akcí během roku s možností zakoupení vstupenky.

,,Se společností Dactyl Group spolupracujeme dlouhodobě na festivalové aplikaci Rock for People pro systémy Android a Apple. Před zahájením spolupráce jsme se bohužel potýkali s častou chybovostí obou aplikací. Po úpravě obou aplikací od Dactyl se chybovost odstranila. Co si kromě samotné funkčnosti pochvalujeme, je perfektní komunikace, dodržování rozpočtů i termínů, okamžité vyřešení jakéhokoliv problému a nápady na vylepšení / řešení našich aktuálních požadavků.”
— Milan Paul, Marketing & Ticketing Rock For People 


Potřebujete eventovou aplikaci? Tohle není jediná zkušenost, kterou máme. Přečtěte si další referenci, třeba tu o systému brněnského výstaviště, a ozvěte se nám!